ФМСУ України

Ukrainian English German Italian Polish

Всеукраїнські змагання лягавих собак по сірій куріпці

Поділитися
Всеукраїнські змагання  лягавих собак по сірій куріпці

Всеукраїнські змагання лягавих собак по сірій куріпці

09-11 квітня 2021 року

Запорізька обл., Приморський р-н., м. Приморськ

ПОЛОЖЕННЯ  про Всеукраїнські змагання серед лягавих собак по куріпці 2021 року

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Всеукраїнські змагання серед лягавих собак по куріпці проводиться Федерацією мисливського собаківництва України (надалі – ФМСУ) з метою:

 1.1. Визначення кращих представників серед лягавих собак за їх робочими якостями для подальшого використання у племінній роботі.

 1.2. Виявлення досягнень і обміну досвідом з племінної роботи і польової підготовки собак серед власників собак підрозділів ФМСУ, КСУ та їх контракт-партнерів.

 1.3. Заохочення власників переможців і призерів змагань за найбільш успішну польову підготовку собак.

 1.4. Популяризації використання на полюванні собак мисливських порід.

ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

Термін проведення змагань 08- 11 квітня 2021 р. реєстрація учасників 08 квітня 2021 р. 10.00 до 18.00, жеребкування о 18.00.

Змагання будуть проводитись в угіддях Запорізької області, Бердянський р-н, м. Приморськ.

Місце розташування організаційного комітету: - Запорізької області, Бердянський р-н, м. Приморськ.

Місце проведення може бути змінено по незалежним від організатора змагань обставин.

Контактні телефони: 067-403-66-52 Кривоносова Марина Сергіївна

050 -364-88-86 Пінчук Тимофій Григорович

2.1. Для проведення Всеукраїнських змагань призначаються головний експерт, п’ять експертних комісії та секретар. За потреби, кількість комісій може бути змінена.

2.2.  Особи (стажери, фотографи, репортери, тощо.), що не вказані в наказі про проведення Змагань, можуть знаходитися на полі під час проведення експертизи тільки по узгодженню з головою експертної комісії, але таких осіб має бути не більш ніж троє.

2.2.1. Головний експерт змагань несе повну відповідальність за правильність визначення місць особистої та командної першості. До початку змагань проводить жеребкування команд в присутності капітанів команд і складає список черговості виступів собак. Разом із організаторами проводить відкриття змагань, парад-закриття змагань і нагородження учасників. Головний експерт має право перерозподілу собак по комісіях у разі необхідності, а також всіляко сприяє своєчасному та якісному проведенню Всеукраїнських змагань.

2.2.2. Секретаріат перевіряє документацію собак, узагальнює дані, які надійшли від робочих комісій, оформляє робочі дипломи, отримані собаками, приймає участь у жеребкуванні та допомагає головному експерту у визначенні місць особистої і командної першості.

2.2.3. Експертні комісії проводять оцінку роботи собак і кожного дня подають до секретаріату змагань рапортичку проведених випробувань.

2.3. В ході Всеукраїнських змагань проводиться

а) особиста першість серед:

- острівних лягавих у відкритому класі;

- континентальних лягавих у відкритому класі;

- острівних та континентальних лягавих в класі юніорів;

б) командна першість серед команд:

- відокремлених підрозділів  ФМСУ, КСУ;

- контракт партнерів ФМСУ та КСУ;

- монопородних клубів, зареєстрованих у встановленому порядку (за команду монопородного клубу виступають собаки профільної породи);

- розплідників зареєстровані відповідно до вимог МКФ, ФМСУ ;

- команди з інших країн;

Склад команди – 3-4 собаки лягавих порі), що змагаються у відкритому класі.

Командний залік проводиться за результатами роботи трьох кращих собак команди.

Будь-яка собака команди по поважній причині (травма, хвороба, тощо), за письмовою заявкою капітана команди, може бути замінена на запасну. Внесок за вибулу по будь-яких причинах собаку не повертається.

2.4. Змагання проводяться у два етапи згідно п.п.2.4.3.:

2.4.1. серед юніорів  в один тур.

2.4.2. у відкритому класі в два тури.

В першому турі острівні змагаються у парних пусках, континентальні

виступають у соло пусках.

2.4.3. У відбірковому турі собаки відкритого класу та юніори пускаються в два етапи по 20 хвилин.

Розцінка проводиться після обох виступів собаки. Собака може отримати окремий диплом на кожному етапі змагань, при умові виконання вимог Правил у встановлений час до 20 хв. У такому випадку в особистий залік йде диплом який має вищу ступень та більший загальний бал. Собака, що знята в першому етапі має право участі у другому етапі.

2.4.4.Порядок виступу в першому етапі визначається жеребкуванням, в другому – визначається секретаріатом. В разі відсутності ведучого на жеребкуванні, черговість його виступу визначає секретаріат.

Розподіл по парам у острівних в першому етапі визначається жеребкуванням, в другому – визначається секретаріатом.

Якорь 2.4.5. Якщо собака спрацює по іншому мисливському птаху, власник вирішує по якому виду дичини розцінити собаку. Для залікової роботи собака повинна хоч у одному з пусків спрацювати по куріпці.

2.5. До участі у Всеукраїнських змаганнях допускаються чіповані або тавровані собаки, відомого походження, тобто ті, що мають документи про походження, які визнаються ФМСУ, КСУ та, відповідно, FCI, з оцінкою екстер'єру не нижче «добре»:

- відкритий клас - у віці від вісімнадцяти місяців до десяти років:

а) у складі команди - ті, що мають робочий диплом по основним видах дичини;

б) особисто - ті, що мають робочий диплом по основним видах дичини;

- собаки у віці від 18 місяців до 10 років, що мають 2 профільних диплома ІІІ ступеню або один диплом ІІ ступеню, допускаються до участі у відкритому класі.

- клас юніорів - у віці від 8 до 24 місяців, до класу юніорів можуть бути допущені собаки, що не мають робочих дипломів.

Собаки у віці від 18 до 24 місяців мають право виступати у обох класах: відкритом та юніорів.

Для допуску на Всеукраїнські змагання враховуються польові дипломи, що отримані на змаганнях під егідою ФМСУ,або кваліфікація отримана на польових змаганнях КСУ, FCI.

2.6. Заявка на участь у Всеукраїнських змаганнях повинна бути подана заздалегідь, на електронну адресу: fmsu.office@gmail.com, або поштою 03115, Київ, вул. Верховинна 36-А, ФМСУ.

Для відшкодування збитків, пов’язаних з проведенням Всеукраїнських змаганнях, встановлюється добровільний внесок.

Добровільний внесок повертається при відмові від участі у Всеукраїнських змаганнях при умові подачі заяви не пізніше ніж за 5 діб до початку змагань. Після вказаного терміну, внесок за вибулу по будь-яких причинах собаку не повертається.

2.7. Оцінка робочих якостей собак проводиться згідно з „Правилами випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині та вальдшнепу” від 05.09.2006 р. із змінами та доповненнями, прийнятими Кінологічною Радою від 21.12.2007 р. та від 11. 02. 2016р. від 21.03.17., від 26.03.18 р.

2.8. В відбірковому турі визначають шість кращих собак, як острівних, так і континентальних лягавих (спочатку за ступеню отриманого диплому, потім за сумою балів за диплом), які приймуть участь в фінальному турі змагань.

2.9. Собаки знімаються з виступів у випадках:

  •  відповідно до існуючих Правил.

  • невиконання ведучим розпоряджень комісії, або в разі явки у поле в нетверезому стані;

  • неетичної поведінки власника або ведучого собаки;

  • злобні собаки;

  • у випадку, якщо учасник своєчасно (згідно результатів жеребкування) не з’явився без поважної причини до робочої комісії.

 2.10. Собакам, які згідно з виступами отримали прохідний бал, видаються дипломи відповідного ступеню.

2.11. Головний експерт має право вносити зміни до регламенту проведення змагань, зважаючи на щільність птиці та кількість учасників. Про усі зміни організатори мають повідомити учасникам до початку роботи в полі.

3. ФІНАЛ

3.1. Собаки обираються до участі у фінальному турі згідно результатів попереднього туру (6 острівних, 6 континентальних) спочатку по ступеню диплома потім по сумі набраних балів.

3.2. Для проведення експертизи у фінальному турі створюється окрема експертна комісія. До складу Комісії входять усі голови експертних комісій попереднього туру. Головою комісії назначається Головний експерт Змагань.

3.3. У фінальному турі у острівних та у континентальних лягавих – парні пуски.

3.4. Всім собакам, які беруть участь у фіналі надається не менше 5 хв. та не більше 20 хв. робочого часу.

3.5. У фінальному етапі, після виступів усіх собак, експертна комісія колегіальним рішенням визначає три найкращі роботи в фіналі.

Для виявлення переможців змагань по рішенню комісії присвоюються бали-бонуси (при умові як мінімум однієї позитивної роботи по птиці):

1 місце в фіналі – 10 балів;

2 місце в фіналі - 8 балів;

3 місце в фіналі – 6 балів;

Собака, що показала позитивну роботу по птиці в фіналі, але не ввійшла в трійку найкращих отримує 4 бали.

По рішенню Комісії собаці, яка не спрацювала в фіналі (не мала зустрічі з птицею), але показала високі стилеві якості, можуть бути нараховані 2 бали.

3.6. Отримані у фіналі бали враховуються тільки при визначенні особистого місця у Чемпіонаті та не дають права на отримання додаткового диплому або титулу.

4. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

4.1. За підсумками попереднього туру у відкритому класі визначається командна першість. Для підрахунку балів враховуються результати роботи трьох кращих собак команди. До підсумкової суми балів командної першості додаються додаткові бали, відповідно, до ступеню отриманого диплома, а саме:

 - за кожний диплом І ступеню — 20 балів; 

 - за кожний диплом ІІ ступеню — 10 балів..

 При рівності балів за командну першість, пріоритет надається команді, собаки (три, що йдуть у залік) якої набрали більшу суму балів за «чуття», при рівності балів за «чуття», пріоритет надається команді, собаки якої набрали більшу суму балів за «натаскування».

 Команди, які зайняли 1-3 місця, нагороджуються кубкам та грамотами від ФМСУ.

4.2. В особистій першості визначення індивідуального місця проводиться відповідно результатів попереднього та фінального турів.

Для визначення переможця враховуються сума наступних балів:

У попередньому турі:

 - за ступень диплому :

за диплом І ступеня – 15 балів

за диплом ІІ ступеня – 5 балів

за диплом ІІІ ступеня – 0 балів;

- загального балу, який отримала собака за робочі якості.

У фінальному турі:

Сума отриманих балів, згідно п.3.5.

При підведенні підсумку при рівності балів перевага віддається собаці з вищим ступенем диплому, який він отримав в попередньому турі.

 При рівності балів, пріоритет надається собаці, яка набрала більшу суму балів за «чуття» , при рівності балів за «чуття», пріоритет надається собаці, яка набрала більшу суму балів за «натаскування», при рівності і цих балів, пріоритет надається собаці, яка набрала більшу суму балів за слухняність та постановку, якщо й ці бали співпадають , пріоритет надається більш молодої собаці.

4.3. У відкритому класі за підсумком попереднього та фінального турів визначаються особисті місця шістьох фіналістів окремо по кожному Чемпіонату (6 острівних,6 континентальних), з урахуванням ступеню отриманого диплому отриманому в попередньому турі та суми балів-бонусів в у фінальному турі

 Місця з 7-го до останнього місця визначаються за результатами попереднього туру.

4.4. Собаки, які приймали участь у обох турах змагань та в підсумку отримали найбільшу кількість балів, при наявності диплому І ступеня та отримання балів-бонусів в фінальній частині, отримують титули „Польовий чемпіон Всеукраїнських змагань серед континентальних лягавих” та „Польовий чемпіон Всеукраїнських змагань серед острівних лягавих» і нагороджуються призами.

 4.5. При відсутності диплома І ступеня собаки, які в підсумку отримали найбільшу кількість балів, при наявності диплому ІІ ступеня та отримання балів бонусів в фінальної частині, отримують титули „Польовий переможець Всеукраїнських змагань серед континентальних лягавих» та „Польовий переможець Всеукраїнських змагань серед острівних лягавих» і нагороджуються призами. При відсутності на змаганнях у фіналістів дипломів І та ІІ ступеня собакам титули не присвоюються.

 4.6. Призери в особистій першості нагороджуються кубками ФМСУ.

 4.7. Серед юніорів місця визначаються з врахуванням ступеню отриманого диплому, суми балів за диплом та, в разі потреби, за віком.

 4.8. Юніори, які отримали найбільшу кількість балів, при наявності диплому першого ступеня, отримують титул „Юний польовий чемпіон Всеукраїнських змагань серед континентальних лягавих» та „Юний польовий чемпіон Всеукраїнських змагань серед острівних лягавих» і нагороджуються призами. Титул присвоюється при умові участі не менш 6 (шести) собак (острівних чи континентальних відповідно).

 4.9. При відсутності диплома І ступеня собака, який зайняв перше місце при наявності диплома ІІ ступеня, отримує титул „Юний польовий переможець Всеукраїнських змагань серед континентальних лягавих» та „Юний польовий переможець Всеукраїнських змагань серед острівних лягавих» і нагороджується призам.

Титул присвоюється при умові участі не менш 6 (шести) собак (острівних чи континентальних відповідно).

При відсутності на змаганнях у фіналістів дипломів І та ІІ ступеня собакам титули не присвоюються.

 4.9. Юніори, які зайняли другі та треті місця нагороджуються кубками ФМСУ.

 4.10.  Організаціям і приватним особам дозволяється встановлювати додаткові цільові призи. У цьому разі, ініціатором встановлення призів, перед початком змагань оголошуються умови їх вручення.

5. ЗВІТИ ПРО ЗМАГАННЯ

5.1. По закінченню змагань, на протязі 7 календарних днів, секретар змагань складає звіт, який містить:

 - описову частину місця проведення змагань;

 - склад експертних комісій;

 - загальні підсумки Всеукраїнських змагань;

 - перелік призерів та тих, хто нагороджений іншими призами;

 - зауваження, пропозиції, рекомендації, що надходили від учасників.

 5.2. Головний експерт змагань на протязі 3-х тижнів, по завершенню змагань, готує загальний звіт та і статтю для ЗМІ.

 5.3. На протязі двох місяців після закінчення змагань голови експертних комісій повинні скласти звіти, які мають містити:

 - якісну характеристику собак-учасників змагань (порода, дата народження, кличка, номер родоводу, запис до УРКМС, ПІБ власника та його адреса);

 - опис роботи кожного собаки з баловою розцінкою та ступеню отриманого диплому;

 - аналіз та рекомендації стосовно підвищення робочих якостей собак.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОКУМЕНТИ
Документы до завантаження
Долучення Розмір
Заявочний лист 99.56 КБ
Наказ 142.29 КБ
Фото галерея