ФМСУ України

Ukrainian English German Italian Polish

За що мені подобається дратхаар

Поділитися
За що мені подобається дратхаар.

Дратхаар це німецька жорсткошерстна лягава – порода, яка була виведена в кінці ХІХ віку в Німеччині,  з метою  мати універсальну собаку для полювання на будь-яку дичину,  в різних природніх та погодних умовах.  Причому дратхаар полює як і на різних мисливських птиць так і на кабана, лисицю, зайця.

Собака міцна, витримана, з врівноваженою психікою, жорстка шерсть  добре закриває від зовнішнього впливу, що й стало основним критерієм в назві собаки та відмінністю від інших порід. Дратхаари мають спокійний врівноважений характер. Вони не боязкі, але і не агресивні,  дуже гарно розвинені сторожеві якості, відчувають територію.

Завдяки поступливості та згідливості він гарно товаришує, як із мисливцями так і всіма членами сім’ї. Ці прекрасні собаки легко піддаються навчанню та дресурі, мають сильний розум  та обожнюють  свого хазяїна, не можуть просто лежати, їм весь час потрібно заняття.

Основне призначення це полювання! На полюванні дратхаар це гарний помічник, як в полі, лісі так і на воді. Пошук здійснюють безшумно, швидко,  добирається до важких місць в заростях та болотах. Цій породі присутнє сповіщення мисливця про пораненого великого звіра. Собаки даної порода можуть  застосовуватись в загінному та облавному полюванні.

При полюванні по птиці дратхаари працюють зі стійкою, яка притаманна даній породі, міцна, напружена та стильна.  Після пострілу дратхаар працює на подачу дичини та на розшук підранка, тобто робота до пострілу та після нього. 
В побуті дратхаар собака не вибаглива. ЇЇ можна тримати, як в квартирі так і на в вольєрі.  Тримання на вулиці ще краще для дратхаара так, як формується густий під шерсток, який захищає судини від пошкодження на полюванні, особливо в холодній воді.  Часте купання для дратхаара не бажане. Шерсть має здатність до самоочищення, через це шкідливо мити шерсть бо вона втрачає на деякий час свої функції.  Найкращий догляд це вичісування особливо в період  линьки. 

На рахунок їжі вже доведено, що немає ніякої різниці який повинен бути корм натуральним чи сухим, головне він повинен бути повноцінним та енергетичним.

 Хочу додати, що цуценят та дорослих дратхаарів не слід перекормлювати, бо це впливає на швидкість руху.    

Олександр Пузир

Фото галерея